Dag 1 & 2. Tui en de Miño
De eerste bestemming is Tui, ooit de hoofdstad van Galicië. Een prachtig Middeleeuws stadje met een mooi historisch centrum en een indrukwekkende kathedraal. Aan de oevers van de Miño is het heerlijk wandelen of met een kano over de rivier. Vanaf maart tot en met oktober heerst er hier een gezellige en internationale drukte omdat Tui een etappe is op de Portugese route naar Santiago de Compostela.
Binnen een half uurtje ben je bij het natuurpark Monte Aloia of in de sfeervolle havenstad A Guarda en de Castro van Monte Santa Trega.
Dag 3. Ribeira Sacra
Op naar het hart van de Ribeira Sacra, het best bewaarde geheim van Galicië. Het is een heerlijk wandelgebied met mooie routes door autochtone bossen. En je ziet er veel religieuze bouwwerken uit de Romeinse tijd. Het is een soms ruig gebied waar de rivieren de Miño en de Sil zich al slingerend een weg banen langs de hoge flanken.
Dit is ook een aangewezen plek voor een wijnproeverij in één van de vele bodega´s want de Ribeira Sacra staat bekend om de goede wijnen en de eeuwenoude, bijzondere wijnteelt.
Dag 4 & 5. Ribadeo en het Strand van de Kathedralen
Vandaag rijd je naar de kust, naar Ribadeo, het laatste dorp van Galicië, aan de grens met Asturias. Een mooi stukje kust aan de Cantabrische Zee waar het Strand van de Kathedralen de absolute trekpleister vormt. Ribadeo is ook een goede plek voor vogelspotters. Er is een groot beschermd natuurgebied.
Onderweg kom je langs de stad Lugo met de historische verdedigingsmuur die bijna nog geheel in tact is.
Dag 6 & 7. Ferrol en de Rías Altas
Ferrol heeft een lange maritieme en militaire geschiedenis en een bijzonder fraaie kustlijn. In de nabije omgeving zijn parels als het Castillo de San Felipe, mooie (surf)stranden en het grootste kustbos van Europa, A Fraga do Eume absolute aanraders.
Bij de reisbescheiden ontvang je tips over unieke kapelletjes in de buurt van Ferrol, die alleen te bezoeken zijn bij eb.
Dag 8 & 9. De Dodenkust, de Costa da Morte
Vanaf Ferrol ga je een stukje zuidelijker, naar het gebied van de Costa da Morte. De Dodenkust kennen we vooral van Kaap Finisterre. Maar er zijn meerdere must-sees als het strand van Carnota, bijzondere horreos en de prachtige waterval A Fervenza do Ézaro. Een indrukwekkend stuk kust waar veel te zien is.
Dag 10 & 11. Cambados en de Rías Baixas
De laatste twee dagen van de rondreis langs de Paradores in Galicië breng je door in de Rías Baixas in het zuiden van Galicië. Cambados is een charmant en erg gezellig dorpje aan de Ría de Arousa en de bakermat van de Albariño. Een mooie uitvalsplek om het idyllische Illa de Arousa of Combarro met zijn prachtige horreos te bezoeken.
Dag 12. Laatste dag
Terugreis.
Overtuigd?